Katolicy bronią Przewodniczącego KEP. Abp Gądecki został zaatakowany, bo… przypomniał nauczanie Kościoła

abp gądecki - stowarzyszenie piotra skargi

Polscy katolicy w specjalnej petycji pogratulowali abp. Stanisławowi Gądeckiemu niezłomnej postawy. Hierarcha, wbrew oczekiwaniom lewicowych mediów i liberalnych środowisk, stanął w obronie tradycyjnego nauczania na temat rodziny. A przecież przewodniczący polskiego Episkopatu nie powiedział niczego kontrowersyjnego, przypominając, że Kościół w kwestiach małżeństwa i rodziny mówi to samo od 2000 lat.

Synod w Rzymie i próba zmiany nauczania

Ostatni synod Biskupów w Rzymie miał być poświęcony rodzinie, a został wykorzystany do przeprowadzenia ataku na tradycyjne nauczanie Kościoła. Okazało się, że niektórzy biskupi z Niemiec oraz Ameryki Południowej zaproponowali przyjęcie sformułowań sugerujących możliwość dopuszczenia do Komunii Świętej osób żyjących w związkach niesakramentalnych. W roboczej wersji dokumentu znalazło się nawet twierdzenie, że „homoseksualiści posiadają dary i cechy, które mogą zaoferować wspólnocie chrześcijańskiej”.

Zwolennicy takich rozwiązań szczęśliwie nie uzyskali wymaganej ilości głosów, a polscy biskupi zdecydowanie sprzeciwili się takim zapędom. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski zadeklarował, że nie widzi możliwości stawiania na jednym poziomie związków jednopłciowych ze związkami sakramentalnymi. Wiąże to z samą naturą małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, którego owocami są dzieci.

Petycja katolików. Bronimy wartości, o których wspomina abp Gądecki

To zdecydowane stanowisko arcybiskupa Stanisława Gądeckiego stało się przyczyną licznych ataków na niego podejmowanych przez rozmaite środowiska, starające się wywierać nacisk na Kościół. By wesprzeć hierarchę, Stowarzyszenie Ks. Piotra Skargi za pośrednictwem platformy popierajmy.pl zebrało ponad 30 tys. podpisów. To głosy uznania i zapewnienia o wsparciu wiernych, kierowane na ręce abp. Gądeckiego.

Polscy katolicy skupieni wokół środowiska kojarzonego z osobą sługi bożego ks. Piotra Skargi w ten sposób kolejny raz dali przykład swojej wierności tradycji. Podobnie rzecz miała się przy akcji pod hasłem Polonia Semper Fidelis, w ramach której zebrano 150 tys. Podpisów w obronie tradycyjnego Nauczania. Jak tłumaczył Sławomir Olejniczak, wierni mają nadzieję, że polscy hierarchowie będą trwali przy tradycyjnym nauczaniu Kościoła, a Polska będzie tą iskrą, która zapoczątkuje odnowę duchową świata.

Warto przeczytać także:

Kult Miłosierdzia Bożego w Polsce

Jeśli słyszysz jakiś podmuch z Nieba